Natalia Olejnik – założyciel Akademii Only Beauty

 

W 2013 roku ukończyłam studia na kierunku kosmetologii. Kariera zawodowa zaczeła się w 2013, kiedy zostałam zatrudniona w gabinecie kosmetycznym. Od 2013 roku pracuję również jako wykładowca i trener Beauty.
Od kilku lat prowadzę własny, prężnie działający salon kosmetyczny.
Jednak szkolenia są dla mnie czymś co kocham. Dlatego ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Uczenie kogoś sprawia mi ogromną radość. Jestem dumna z tego ile kursantek rozwinęło swoje skrzydła w branży Beauty dzięki szkoleniom, które kończyły pod moim okiem. Ciągle pragnę się rozwijać, dlatego uczestniczę w licznych szkoleniach. Ostatnie odbyte szkolenie to Profesjonalny Trener Beauty, aby jeszcze lepiej wyciągać umiejętności z kursantek i jeszcze lepiej przekazywać wiedzę podczas szkoleń.
Oprócz szkoleń udzielam także korepetycji przed egzaminami państwowymi na kierunku Technik Usług Kosmetycznych.
Zdobyłam także cenne nagrody, takie jak: Kosmetyczka Roku i Linergistka Roku. Obecnie także przygotowuję się do konkursu związanego z makijażem permanentnym.
Stawiam na ciągły rozwój.

Magdalena Kwiecień

Zawsze chciałam zostać nauczycielką, dlatego w 2015 roku zaczęłam studia na kierunku Biologia. Niestety od dziecka moja artystyczna dusza nie dawała o sobie zapomnieć, dlatego mimo studiów biologicznych zaczęłam rozwijać się w zupełnie innej dziedzinie. Swoją pasję do malowania i tworzenia z powodzeniem zaczęłam wykorzystywać przy stylizacji paznokci i wizażu. Po zakończeniu studiów zaczęłam pracę w salonie kosmetycznym, tym samym w dalszym ciągu ucząc się i szkoląc zdobywając kolejne umiejętności i certyfikaty. Posiadam wiele ukończonych szkoleń z zakresu stylizacji paznokci, pielęgnacji dłoni i stóp, stylizacji rzęs, pielęgnacji twarzy.
Czytaj więcej Jestem także absolwentką rocznej szkoły makijażu permanentnego. Rozwój w kosmetyce był moją najlepszą życiową decyzją, ponieważ każdego dnia robię to co kocham. Wiedza biologiczna zdobyta na studiach ułatwia mi zrozumieć pewne procesy zachodzące w skórze ale także w całym organizmie po wykonaniu niektórych zabiegów kosmetycznych. A chęć uczenia innych na pewno wykorzystam w bliskiej przyszłości, ponieważ właśnie zdobyłam uprawnienia na Profesjonalnego Trenera Beauty!

Iza Kaźmierczak-Kamiennik

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku: Prawo oraz absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku: Ochrona Danych Osobowych i Bezpieczeństwo Teleinformatyczne w Biznesie. Specjalista ds. prawa pracy. Autorka bloga i fanpage`a o nazwie Mówiąc o prawie. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała pracując w kancelariach komorniczych oraz radcowskich. 
 

Joanna Kubasik

W 2008 roku ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Nauk o Zdrowiu na kierunku Położnictwo uzyskując tym samym prawo wykonywania zawodu położnej. W 2011 roku po kontynuacji studiów II stopnia uzyskałam tytuł magistra położnictwa. W tym samym roku rozpoczęłam pracę w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym im. K.Marcinkowskiego w Poznaniu w Klinice Neonatologii. W tamtym czasie wielokrotnie spotykałam się z pytaniami dlaczego wybrałam jeden z najtrudniejszych oddziałów w pracy położnej…Dziś wiem, że to był najlepszy wybór. Praca z ludźmi, głównie kobietami, często w trudnym dla nich okresie życia, praca pod presją czasu, codzienna walka o to najmniejsze bezbronne życie, o własny rozwój, by nie zawodzić, gdy czas mierzony jest sekundami – ukształtowały we mnie cechy niezłomności, w dążeniu do wytyczonego celu.
Czytaj więcejW 2015 roku po dwuletnim szkoleniu specjalistycznym uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, ukończyłam kursy resuscytacji i ROK noworodka W latach 2016-2017 byłam wykładowcą w Szkole Rodzenia w Poznaniu, w miejscu, w którym udoskonaliłam swoje zdolności spójnego przekazywania wiedzy. w 2018 roku zdobyłam certyfikat Scientia Nobilitat z podnoszenia kwalifikacji kadry zarządzającej jakością w systemie ochrony zdrowia. W 2018 roku zdobyłam wznowienie uprawnienia do przetaczania krwi i jej składników z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu Od zawsze oprócz wrodzonego uporu miałam zamiłowanie do ludzkiej anatomii, od cienkiej nici ludzkiej psychiki, poprzez osiągi medycyny i kosmetologii do ostatecznego kształtu jego samopoczucia Stąd zrodził się pomysł wykorzystania swojej wiedzy,naturalnej umiejętności posługiwania się igłą oraz doświadczenia w szeroko rozumianej branży beauty. W 2017 roku rozpoczęłam swoją drogę. Pierwszym kursem, który ukończyłam był kurs wykonywania zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego. W związku z szeregiem uprawnień wynikających z posiadanego wykształcenia oraz dodatkowych szkoleń podjęłam współpracę z jedną z poznańskich salonów V Beauty Studio. Szereg zadowolonych z osiąganych efektów terapeutycznych klientek skłonił mnie do ukończenia kolejnych kursów m.in mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej, lipolizy oraz zastosowania nici liftingujących PDO. W czerwcu 2020 założyłam działalność gospodarczą, otworzyłam własny salon Infinity Esthetic, zdobyłam certyfikat z wypełniania ust oraz bruzd nosowo- wargowych kwasem hialuronowym oraz wykonywania makijażu permanentnego brwi różnymi metodami, oczu i ust. Ustawiczny rozwój nadal jest moim priorytetem.

Agnieszka Rucka

W 2016 roku skończyłam Policealną Szkołę Kosmetyczną Akademia Zdrowia i Urody w Poznaniu. Tego samego roku otworzyłam firmę i prowadze ją do dnia dzisiejszego. W tym roku ukonczylam roczną szkołe podologiczną w Akademi Zdrowia i Urody w Poznaniu. Dzięki której przelamalam strach do skalpela i dluta, a wręcz pokochałam je z wzajemnością. W październiku brałam udział w szkoleniu z rozpoznawania i leczenia brodawek wirusowych. Potrafię sprawnie rozpoznac i usunąć modzele, odciski i brodawki wirusowe. W swoim gabinecie prowadzę terapię wrastajacych paznokci przy użyciu tamponady, klamry bs lub frasera. Potrafie zastosować skuteczne metody leczenia ziarniny i stanów zapalnych w obrębie stóp. Organizuje wizyty domowe, dla osób starszych, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do gabinetu. Podologią zajmuję się od roku, wcześniej wykonywałam pedicure typowo kosmetyczny, bo brakowało mi wiedzy i pewności siebie. W tym momencie mogę powiedzieć, że podologia to moja pasja i wkładam w nią całe serce.

Magdalena Werłos

Pasja do kosmetyki towarzyszyła mi od zawsze, dzięki temu w 2013 roku ukończyłam studia z Kosmetologii. Dziś dziedzina Kosmetologii jest bardzo szerokim pojęciem, ja zdecydowałam się jako swoją specjalizację wybrać zabiegi spa&wellness i właśnie w gabinecie Day Spa pracuję obecnie. Masaże, relaks to jedna moja strona umiejętności, druga jest bardziej twórcza, kolorowa, ponieważ po studiach postanowiłam skończyć dodatkowo szkołę wizażu i stylizacji. Wykształcenie pedagogiczne pozwoliło mi również zacząć przekazywać swoją wiedzę dalej, pracując jako wykładowca w szkole kosmetycznej oraz szkoleniowiec. To wyjątkowe uczucie widzieć jak ktoś kolejny czerpie inspirację z tego co sama robię już od lat

Klaudia Adamska

Cześć, nazywam się Klaudia Adamska, jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika. Moja praca w Akademii nie jest powiązana z moim wykształceniem, jednak bardzo dobrze się w niej odnajduję, codziennie ucząc się nowych rzeczy. W Akademii można spotkać mnie w sekretariacie, gdzie zawsze miło was przywitam i zadbam o dobrą atmosferę. Moimi zadaniami jest również dopilnowanie by w salonie niczego nie brakowało oraz żeby każdy mógł wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Trzymam pieczę nad wszelkimi dokumentami segregując je tak by łatwo było wszystko odnaleźć i nie utonąć w papierach. Od niedawna zaczęłam również uczęszczać do szkoły policealnej kosmetycznej, zainteresowanie tą tematyką towarzyszy mi już od dłuższego czasu jednak ograniczało się to do domowych zabiegów. Mam nadzieję że dzięki szkole nauczę się nowych umiejętności oraz zdobędę wiedzę która przyda mi się w przyszłości.

Ela Krawczyk

Pierwsze kroki w stylizacji paznokci stawiałam jak wiele z nas amatorsko, malowałam swoje paznokcie, ozdabiałam je, stało się to w pewnym sensie nałogiem. Z biegiem czasu postanowiłam spróbować swoich sił w metodzie żelowej, która od początku po dziś dzień jest moją miłością. Początkowo traktowałam to jako hobby, jednak z roku na rok czułam, że właśnie tym chciałabym zajmować się zawodowo i postanowiłam pasję przeobrazić w styl życia. Od 10 lat zajmuję się tym profesjonalnie. Ciągle szukałam czegoś nowego, testowałam nowe produkty nowe marki pracując w hurtowni kosmetycznej natrafiłam na markę ChiodoPRO. Dostałam propozycję dołączenia do TEAMU ChiodoPRO i stało się 21 wrzesień 2016 zostałam Instruktorką Akademii ChiodoPRO. W maju 2014 otworzyłam swój salon i jestem oddana swoim klientkom.

Czytaj więcejStaram się za każdym razem zaskakiwać moje Klientki stylizacjami, wszelakimi nowinkami naszej firmy. Kiedy widzę, z jakim uśmiechem parzą na swoje paznokcie, trudno mi nazwać mój zawód pracą – robię to, co kocham. Startowałam również w mistrzostwach stylizacji paznokci oraz zdobień z rezultatem TOP 10 najlepszych stylistek. Po paznokciach przyszła pora na pozostałe zabiegi kosmetyczne na twarz oraz ciało… Rozwijam się cały czas również w małych tatuażach.

Patrycja Michałowska

Cześć, nazywam się Patrycja Michałowska Ukończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w 2015 roku. Od tego czasu pracuje zawodowo jako dietetyk. Naturalnie cały czas pogłębiam wiedzę i regularnie biorę udział w szkoleniach. Zdrowy styl życia od dawna jest moją pasją i pragnę zarażać nią innych. W mojej pracy skupiam się przede wszystkim na potrzebach pacjentów. Razem z nimi ustalam plan działania możliwy do zrealizowania. Cenię sobie stały kontakt z podopiecznymi, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej osiągnąć zamierzone cele. Staram się, by rozpisane przeze mnie jadłospisy były smaczne, ale także łatwe w przygotowaniu. Ponadto, chcę pokazać, że zmiana nawyków żywieniowych wcale nie jest taka trudna, wystarczy obrać właściwą drogę. Uważam, że takie podejście i współpraca daje wymierne efekty.