Na jaki zabieg warto udać się do salonu kosmetycznego?

Zabiegiem, nad którym warto zatrzymać się na moment, szczególnie jesienno-zimową porą są zabiegi z użyciem kwasów. Na czym polegają? Jak działają? Jaki kwas wybrać? Czy można wykonać złuszczanie kwasem w domu? Na te pytania oraz wiele innych znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście, serdecznie zapraszamy do lektury!

Jesień oraz zima, to idealne pory roku na zadbanie o swoją skórę twarzy. Dlaczego akurat te pory? Wiele zabiegów w połączeniu z mocnym słońcem mogą powodować powstawanie przebarwień, dlatego lepiej zdecydować się na świadomą i przynoszącą pełne efekty pielęgnację, gdy nasłonecznienie jest mniejsze ale także z zachowaniem wszelkich zasad fotoprotekcji. Pamiętajmy o kremach z filtrem UV przez cały rok!

Skupmy się na kwasach. Dlaczego uważamy, że warto się nad nimi zastanowić? Ponieważ zabiegi z ich użyciem przynoszą fenomenalne efekty. W zależności jakiego produktu użyjemy, możemy uzyskać szerokie spektrum działania. Od zwężenia porów, po napięcie i ujędrnienie skóry a także rozjaśnienie przebarwień.
Złuszczanie kwasami sprawdzi się u osób walczących z drobnymi zmarszczkami, szarą, ziemista skórą, zaskórnikami a także bliznami potrądzikowymi.

Jaki kwas wybrać? Już podpowiadamy!

  • Kwas migdałowy: stosowany w celu odmłodzenia, do walki z trądzikiem, przebarwieniami, łojotokiem, zwęża pory.
  • Kwas azelainowy: idealny do walki z trądzikiem różowatym, zaskórnikami, ma działanie bakteriostatyczne, reguluje sebum, działa przeciwzapalnie.
  • Kwas pirogronowy: idealny do walki z trądzikiem, łojotokiem.
  • Kwas felurowy: oczyszcza, wygładza, regeneruje, redukuje przebarwienia.
  • Kwas salicylowy: ma zastosowanie złuszczające, sprawdzi się przy trądziku zwykłym jak i różowatym, działa bakteriostatycznie, radzi sobie z przebarwieniami.
  • Gotowe mieszanki kwasów: firmy kosmetyczne maja do zaoferowania różne mieszanki kwasów, które w zależności od rodzaju kwasu, mają różne działanie.
  • Reti peel : zabieg kwasowy idealny na odmłodzenie skóry, walkę z trądzikiem oraz przebarwieniami. Osobiście uwielbiamy!

Aby kwasy przynosiły efekty, najlepiej jest je wykonać w serii ok. 5 zabiegów co 14-21 dni.
Efekty widoczne są dosyć szybko, jednak każda skóra jest inna dlatego reakcja na kwas jest sprawą bardzo indywidualną. Niektóre cery będą łuszczyć się mocniej, niektóre mniej. Zaufajcie swojej kosmetyczce lub kosmetologowi.

Wybierając się na zabieg do salonu, macie pewność że jesteście w dłoniach profesjonalisty, który dostosuje produkt do potrzeb Twojej skóry i przede wszystkim wykona usługę w sposób bezpieczny. Pamiętajcie, że aby poprawnie przeprowadzić zabieg, trzeba mieć szeroką wiedzę na temat produktów kwasowych, oraz budowy skóry. W tym wypadku najlepiej przejść odpowiednie szkolenie, które da Wam uprawnienia do wykonywania zabiegów tego typu.

Odradzamy samodzielnego używania czystych kwasów w domu, jeśli takiej wiedzy nie posiadasz. Owszem, kwasy przynoszą genialne efekty, ale tylko w przypadku gdy zabieg wykonuje osoba doświadczona. Bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, kwas może wyrządzić niemałą krzywdę.

W zamian tego, do użytku domowego polecamy kosmetyki posiadające w swoim składzie kwasy w niewielkim stężeniu. Na efekty trzeba poczekać nieco dłużej niż po zabiegu w salonie, natomiast macie pewność że nie zrobicie swojej skórze większej krzywdy. Jeśli jesteś zainteresowany/a zabiegiem złuszczającym, lub szkoleniem z zakresu peelingów chemicznych, zapraszamy do Akademii Only Beauty. Nasza kadra zadba o Ciebie i Twoją skórę !

Zobacz także